A francia séfek kezdenek visszatérni gazdag kulináris gyökereikhezFranciaországban az étel maga a mûvészet. Ennek megfelelõen az UNESCO 2010-ben a francia gasztronómiát a világ „immateriális kulturális örökségévé” nyilvánította. Más kulturális szakmákkal ellentétben a konyha mûvészeiként számon tartott nagyhírû francia séfek azt mondják, nem megérdemelt és korántsem hízelgõ hírnév az övéké. A legtöbben ugyanis az illatok után szaglászó, megállás nélkül robotoló maximalistákra asszociálnak, akiknek a vajszószos francia konyha a kezdet és a vég egyben.
Frédéric Vardon séf (39V) a francia alapanyagokat szeretné hangsúlyozni a konyhájában. |
|
|
Malacsütés egészbenA malacsütés nem való mindenkinek. Nem is gondolnánk, mennyi idõt, pénzt és elõkészületet igényel egy egész sertés elkészítése. Aki elég bátor hozzá, hogy belefogjon, biztos, hogy hosszú távú élményekkel fog gazdagodni. A vendégek le lesznek nyûgözve és ízlelõbimbóink sem járnak rosszul. Felejthetetlen élményt nyújt a malacsütés, így szinte bármilyen rendezvényen készülhetünk malacsülttel. A barnára sült, ropogós bõr gyönyörû és finom. Minden érzékünket megbabonázza.
|
|
BUDÁN MÉG ELFÉRNE NÉHÁNY JÓ HELY – reggeli a SzendzsóbanA Bors GasztroBár interjú utolsó kérdése az volt, kit javasolnak következõ interjú alanynak, így kerültünk egy kellemes budai reggelizõ helyre, a Szendzsóba. A felállás hasonló: két szakács-tulajdonos, Horváth Zsolt és Soltész Zsolt, kitapasztalva az éttermi vendéglátás jó és rossz oldalát itthon és külföldön, saját helyet nyitott, amit legjobb tudásuk szerint lelkesen vezetnek. És ahogyan látni fogjuk: a recept ismét bevált. Soltész Zsolttal beszélgettünk.
|